دستگاه هات تپ حین حمل

سازنده دستگاه هات تپ

سازندگان دستگاه هات تپ (Hottap Machine) اغلب خود مجری عملیات انشعاب گیری نیز می باشند. به طور کلی مجریان و پیمانکاران عملیات انشعاب گرم هات تپ قابلیت و توانمندی بیشتری در ساخت دستگاه هات تپ دارند. این دسته از فعالان صنعتی با ماهیت زنده کار انشعاب گیری گرم سر و کار دارند و درگیری های متمادی شان با متغیرهای تعیین کننده و چه بسا مخل روند جاری امور، ایشان را به تدریج به صاحب نظر و صاحب عقیده و سبک در اجرای عملیات هات تپ می گرداند.

یکی از الزاماتی که برای انجام انشعاب گرم باید بدان توجه ویژه داشت آشنایی و اشراف به دستگاه هات تپ است. این دستگاه فرایندهای اجرایی متعددی را تجربه می کند که از پیش از آغاز عملیات شروع شده و تا جمع آوری دستگاه و انتقال آن به کارگاه ادامه می یابد. هر یک از روندهای اجرایی کار الزامات خاص خود را دارد و در هر فرایندی دستگاه hot tap می تواند دچار ایراداتی شود، یا در معرض آسیب های اجتمالی ای باشد که روند اجرایی کار را مختل خواهند کرد.

انشعاب گرم با دستگاه هات تپ
عملیات انشعاب گیری توسط دستگاه هات تپ

بدیهی است که مجری عملیات هات تپ باید نسبت به تمامی این الزامات آشنایی داشته باشد تا در حین کار بداند که فرایند جاری با چه مکانیزمی انجام می شود. آشنایی و اشراف به روند کاری دستگاه هات تپ فقط به ایرادیابی یا پیشگیری از بروز ایراد محدود نمی شود، بلکه این آشنایی باعث می شود اپراتور هات تپ و تیم اجرایی در هر مرحله نسبت به کم و کیف امور تسلط کافی را داشته باشند و بدانند که فرایند انشعاب گیری در چه مرحله ای ئ به چه نحوی در حال انجام است.

حتی مبتدی ترین مجری هات تپ در صورت اصرار به کار در این زمینه طبیعتا با مشکلاتی در فرایندها مواجه می شود که رفع و حل آن لازمه ادامه کار است. هر چه نسبت به این الزامات در پیش از آغاز کار بی توجه باشیم، در حین کار احتمال بروز ایرادات از ناحیه دستگاه هات تپ بیشتر خواهد شد. بنابراین مجری هات تپ ضمن عملیات ها و کسب تجارب به مرور با خلل و فرج کار آشنا شده و پی می برد که آنالیز کامل hot tap machine پیش شرط ضروری انجام کار است.

بنابراین می توان مجریان عملیات هات تپ را بهترین آنالیزکنندگان دستگاه هات تپ و ساز و کار اجرایی آن دانست. به همین روی این مجموعه ها توانمندی و استعداد بیشتری در شناسایی خطا، نقص ها و کمبودهای عملیاتی دستگاه هات تپ دارند و از این رو می توانند سازنده hot tap machine باشند.

هر فن آوری برای رشد و ارتقا نیاز به آزمون دارد. فرایندهای مهندسی و مطالعاتی طبیعتاً واجد اهمیت اند و نمی توان از ارزش آن ها صرف نظر کرد، اما هیچ چیز بهتر از ایده های مبتکرانه ای که در نتیجه فرایندهای عملیاتی به ذهن خطور می کند یارای ارتقای فن آوری در هر زمینه ای نخواهد بود. این امر در خصوص فن آوری هات تپ نیز صدق می کند و بر این اساس بدیهی است که کسب تجربه و مهارت کلید ارتقای فن آوری ان خواهد بود. این امر مجریان مجرب را به سازندگان بالقوه دستگاه هات تپ می گرداند، چرا که ضمن کار متمادی با این دستگاه با کلیت مکانیزم عملکردی این دستگاه آشنایی کامل دارند. همچنین این مجموعه ها کار در شرایط محیطی متنوع را تجربه کرده و محدودیت های محیطی که می توانند بر روند کار اثر بگذارند را به صورت زنده دیده اند. بدیهی است که این دست مجموعه ها قابلیت و قدرت بیشتری برای ساخت و ارتقای دستگاه هات تپ بر حسب متغیرهای واقعی و عملیاتی کار گرم را خواهند داشت و بدون شک دستگاه هایی که می سازند قابلیت های زنده تر و کارآمدتری دارد. این دست تجارب و مواجههبا دشواری ها طبیعتاً مجری عملیات را به یافتن راه حل های ابتکاری جهت تسهیل فرایند می نماید و این راه حل ها در دستگاه هات تپ پیاده می شوند تا تجربه زنده کار گرم به hot tap machine منتقل شود. بنابراین سازنده دستگاه هات تپ خود باید مجری عملیات هات تپ باشد و بتواند با مقایسه ظرفیت های دستگاه هات تپ موجود با محدویت های کار، راهکاری برای افزایش سطح فن آوری آن بیابد.

دستگاه هات تپ برای انجام عملیات
آماده سازی دستگاه هات تپپیش از آغاز عملیات

اما این همه نکته نیست و ساخت دستگاه الزاماتی فراتر از صرف تجارب عملیاتی دارد. بدیهی است که ساخت دستگاه هات تپ قدمی فراتر از آنالیز آن را می طلبد چرا که در فرایند ساخت صرفا بحث متغیرهای عملیات مورد نظر نیست بلکه نجوه ساهت قطعات دستگاه، جنس و آلیاژ متریالی که باید برای هر قطعه استفاده شود، مونتاژ، کانکشن ها، آب بندی قطعات و مواردی از این دست همگی جزو اصول ساخت hot tap machine هستند و طبیعتاً در صورت رعایت تمام این الزامات است که می توان نسبت به آماده شدن یک دستگاه هات تپ باکیفیت و آمادهبرای انجام عملیات انشعاب گیری گرم اظهار نظر نمود.

ما نیز فعالیت خود را در درجه اول به عنوان مجری عملیات هات تپ آغاز کردیم و توانستیم ضمن تجارب ارزشمند و پرشماری که در مجتمع های صنعتی گوناگون به دست آورده و خود در زمینه آنالیز، طراحی و ساخت دستگاه هات تپ دارای مهارت شویم. به کار گیری این مهارت ها در درجه اول محدود به خود عملیات ها می شد اما بر حسب مطالعات و کارشناسی هایی که صورت گرفت به مرور توانستیم قابلیت های موجود برای افزایش بهره وری دستگاه هات تپ را روی دستگاه های موجود پیاده کنیم و به این ترتیب آن ها را توانمند و تقویت کنیم.

پس از این مراحل است که می توان با آنالیز فرایند ساخت، محصولی چون hot tap machine را در چرخه تولید و ساخت قرار داد و به این ترتیب تبدیل به سازنده دستگاه هات تپ شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.